Bezpośredni lifting brwi

U części pacjentów nisko osadzone brwi są cechą wrodzoną, jednak u większości zjawisko opadających brwi postępuje z wiekiem. Przyczyną tego procesu jest intensywna mimika, zwiotczenie różnych struktur twarzy oraz utrata elastyczności skóry. Brwi tracą swoją klasyczną linię, opadają, nadając twarzy smutny, zmęczony wygląd.

U osób młodszych dobrym, choć czasowym rozwiązaniem tego problemu jest uniesienie brwi poprzez iniekcję toksyny botulinowej bądź też zastosowanie nici liftingujących. Jednak u pacjentów z bardziej nasilonym problemem niezbędny może się okazać zabieg trwałego chirurgicznego podniesienia brwi.

Chirurgiczne podniesienie brwi niweluje wrażenie zmęczonego wyrazu twarzy. Zabieg ma na celu podniesienie linii brwi przez co oko staje się „szeroko otwarte”. Lifting brwi w pewnym stopniu koryguje również zwiotczenie skóry w obrębie powiek górnych, jednak w przypadku wyraźnej wiotkości skóry powiek często niezbędny jest zabieg blefaroplastyki tzn. plastyki powiek. Zabieg bezpośredniego liftingu brwi oraz plastyki powiek można przeprowadzić jednocześnie. Dzięki połączonym zabiegom uzyskujemy spektakularne odmłodzenie górnej części twarzy.

Zabieg bezpośredniego liftingu brwi przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (nie wymaga pełnej narkozy). Polega na wycięciu fragmentów skóry poprzez cięcie poprowadzone tuż nad brwiami. Następnie zakładane są szwy, które zdejmujemy po około tygodniu. Dodatkowe zalety zabiegu to krótki czas trwania – około 2 godzin, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do codziennych aktywności.

Po operacji  może wystąpić obrzęk i zasinienie. Dolegliwości te ustępują po około dwóch tygodniach. W pierwszym okresie blizna często jest zaczerwieniona. Finalny efekt podniesienia brwi można ocenić́ po trzech miesiącach.

Po zabiegu twarz wydaje się̨ młodsza i pogodniejsza, a spojrzenie bardziej wyraziste. Efekt końcowy jest długotrwały.

Najczęściej zadawane pytania:

Jakie są efekty liftingu brwi?

 • Wymodelowanie linii brwi
 • Podniesienie brwi
 • Odmłodzenie okolicy oczu

Jaka jest cena zabiegu?

Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu brwi?

Efekty utrzymują się nawet do kilkunastu lat.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Cały zabieg wraz z przygotowaniem pacjenta trwa około 120 minut. Zdjęcie szwów następuje po 7 dniach. Zaleca się odbyć wizyty kontrolne po 7-10 dniach, następnie po 3 miesiącach.

Czy po zabiegu zostanie blizna?

Tak, jednak dzięki jej lokalizacji tuż nad liną brwi po kilku miesiącach jest bardzo mało widoczna. Po upływie tygodnia można kamuflować ją makijażem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • Ciąża
 • Laktacja
 • Infekcje
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Problemy z krzepnięciem krwi
 • Skłonność do bliznowców
 • Choroby nowotworowe
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne Opinie Pacjentów

Od kilku lat nie byłam zadowolona ze swojego wyglądu. Po 35 roku życia, moja twarz zaczęła się bardzo szybko zmieniać, na niekorzyść. Nie mogłam przestać myśleć o upływie czasu. Postanowiłam działać. Udałam się na konsultacje i w Klinice Optidermic, pani doktor zaproponowała mi ten właśnie zabieg. Efekt jest nie do opisania. Udało mi się „odzyskać” dobrych kilka lat. Zdecydowanie polecam – Marzena, lat 39.

Zapraszamy na zabiegi korekcji brwi w Klinice Medycyny Estetycznej Optidermic w Józefosławiu.

Zabiegi bezpośredniego liftingu brwi w Optidermic wykonuje lek. Marta Sołtysiak.