Blefaroplastyka

Powszechnie mówi się o tym, że oczy są zwierciadłem duszy. Rzeczywiście wiele mówią wiele o stanie zdrowia i samopoczuciu człowieka. Pełnią również bardzo ważną rolę estetyczną. Opadanie powieki czy defekt estetyczny fałdu powieki górnej sprawia, że nie tylko pogarsza się widocznie wygląd konkretnej osoby, ale również może powodować zmęczenie, a nawet bóle głowy oraz ograniczać pole widzenia. Blefaroplastyka jest rozwiązaniem tego problemu. To plastyka powiek, a dokładniej zabieg, który umożliwia skorygowanie ilości luźnej skóry, a następnie nadanie jej właściwego napięcia, przywrócenie właściwych konturów i kształtu.

 

Jak przeprowadza się blefaroplastykę?

Zabieg jest wykonywany w naszej klinice przez specjalistkę okulistyki Joannę Wolanin. Realizujemy go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Wykonujemy precyzyjne nacięcie, a następnie odcinamy nadmiar skóry powiek. Zakres pracy zawsze jest ustalany indywidualnie przed podjęciem terapii.

Zabieg trwa zazwyczaj nieco ponad godzinę, a pacjent tuż po może udać się od razu do domu. Przez kilka dni może borykać się z kilkudniowymi obrzękami oraz zasinieniami, jednak te dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 5 – 10 dni.

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ jest to najlepszy sposób na to, aby niewielka rana zagoiła się szybko i nie sprawiała żadnych problemów.