Likwidacja cieni pod oczami

 

Likwidacja cieni pod oczami jest zabiegiem estetycznym, który pozwala przywrócić wypoczęty i promienny wyraz twarzy. Problem cieni pod oczami wynika najczęściej z odwodnienia i niedotlenienia skóry, które są skutkiem zmęczenia czy stresu, mogą być także spowodowane predyspozycjami genetycznymi. Na ich powstawanie ma także wpływ struktura skóry pod oczami – cienka i delikatna, która sprawia, że naczynia krwionośne są coraz bardziej widoczne. Powodować to może nie tylko zasinienie skóry w okolicy oczu, ale także powstawanie „worków pod oczami”. Jeśli cienie pod oczami nie są konsekwencją choroby, można się ich skutecznie pozbyć, wykonując zabiegi medycyny estetycznej.

W OptiDermic przeprowadzamy terapie likwidujące cienie pod oczami. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są zabiegi z zakresu mezoterapii, które poprawiają mikrokrążenie i jędrność skóry. Dzięki wstrzyknięciu pod skórę substancji odżywczych i regenerujących, cienie ulegają rozjaśnieniu, spojrzenie nabiera świeżości, a twarz – naturalnego blasku. Efekty pojawiają się w ciągu kilku dni od zabiegu i aby je utrzymać, mezoterapię Anty-Aging należy cyklicznie powtarzać w terminach zalecanych przez lekarza.

Worki i cienie pod oczami – jakie dodatkowe zabiegi wybrać?

Jeśli zasinieniu skóry pod oczami towarzyszy opuchlizna, przeprowadzenie mezoterapii może okazać się niewystarczające. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, które doskonale napinają, nawilżają i ujędrniają delikatną skórę wokół oczu. Kwasem hialuronowym można także wypełnić tak zwaną dolinę łez, która nadaje twarzy przygnębiony wyraz. Ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, można go także wykorzystywać do zabiegów powiększania ust.

Inne zabiegi, które polecamy do likwidowania cieni i worków to ujędrnienie okolicy oczu nićmi liftingującymi oraz wypełnienie bruzd żelem agarozowym lub własnym tłuszczem.
Likwidację cieni pod oczami za pomocą mezoterapii najczęściej wykonujemy wśród pacjentów z Józefosławia lub Piaseczna, jednak na zabiegi zapraszamy także osoby z sąsiednich miejscowości.