Strona główna » Elektrokoagulacja
Elektrokoagulacja jest bardzo skutecznym zabiegiem, który umożliwia usunięcie zmian skórnych takich jak : włókniaki miękkie, torbiele, brodawki łojotokowe, naczyniaki rubinowe, brodawki wirusowe, kłykciny kończyste. Elektrokoagulacja zamyka również naczynia krwionośne. Zabieg wykonuje się w celach kosmetycznych oraz leczniczych. Elektrokoagulacja polega na uszkadzaniu tkanek za pomocą prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości w miejscu styku elektrody z tkanką. Takie działanie powoduje koagulację tkanki, zamyka naczynka krwionośne, nie dopuszczając do krwawienia oraz zapewnia dużą aseptyczność całej procedury.
Zabieg elektrokoagulacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą iniekcji podskórnej Lidocainy ( stosowanej powszechnie jako znieczulenie stomatologiczne ) Elektrokoagulacja trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego, na którym pojawiły się zmiany. Na obszarze poddanym elektrokoagulacji powstaje niewielki strupek, który odpada po około 1-2 tygodniach. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia procedury terapeutycznej.
Wskazania do zabiegu elektrokoagulacji:
Przeciwwskazania do zabiegu elektrokoagulacji:
Elektrokoagulacja nie może być przeprowadzona również bezpośrednio przed innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak peelingi medyczne.
Przede wszystkim zabieg elektrokoagulacji jest bezbolesny dla pacjenta i całkowicie bezpieczny dla jego skóry. Pozwala na trwałe usunięcie różnego rodzaju zmian skórnych w bardzo szybkim czasie. Cera pacjenta po przeprowadzonym zabiegu staje się gładka i nabiera zdrowego kolorytu już po kilku dniach od jego przeprowadzenia. Zabieg elektrokoagulacji nie wywołuje skutków ubocznych.