Jak działa laser frakcyjny? Przede wszystkim od wewnątrz

Wyobraź sobie, że możesz pozbyć się tego, czego najbardziej nie lubisz w swoim wyglądzie – przebarwień, blizn potrądzikowych czy drobnych zmarszczek i wyłonić nową, zdrową warstwę skóry. W tym pomoże Ci laser frakcyjny.

Laseroterapia jest rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się niedoskonałości swojej skóry na dobre.

W naszej klinice Optidermic używamy lasera frakcyjnego codziennie. Zgłaszają się Pacjenci, na których problem estetyczny, laser ma zastosowanie – mówi Marta Sołtysiak, specjalista w dziedzinie dermatologii. – Najczęściej zgłaszają się Pacjenci z bliznami po trądziku i nie mogą uwierzyć w to, co widzą po zabiegu, w tak pozytywne efekty leczenia laserem. Leczenie przebarwień jest również satysfakcjonujące, zarówno dla mnie, jak i naszych Pacjentów – podkreśla.

Laser działa od wewnątrz.

Wydawałoby się, że laser działa na powierzchni skóry, to tak naprawdę działa on od wewnątrz. Energia lasera tworzy w skórze drobne, tzw. uszkodzenia kontrolowane, które stymulują wzrost nowych, zdrowych komórek skóry, zastępując stare, uszkodzone komórki.  Energia cieplna dostarczana w głąb skóry, aktywuje procesy gojenia i pobudza produkcję kolagenu.

Co leczy laser frakcyjny?

Większość Pacjentów przychodzi do naszej kliniki w celu leczenia laserowego z trzech powodów: przebarwień spowodowanych słońcem, zmarszczek i blizn po trądziku. Najczęściej decydują się na laser na całej twarzy, ale szyja, dekolt, dłonie i ramiona są również popularnymi obszarami leczenia. Stosuje się go także do leczenia blizn pooparzeniowych, blizn pooperacyjnych  i rozstępów. Przy pomocy lasera możliwe jest także napięcie skóry, wygładzenie bruzd i poprawa kolorytu skóry. Skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej napięta.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i laktacja
  • niedawne opalanie skóry (na słońcu lub w solarium)
  • choroby przewlekłe dermatologiczne: łuszczyca, bielactwo
  • choroby nowotworowe
  • padaczka
  • cukrzyca
  • rozrusznik serca
  • przyjmowanie leków: przeciwkrzepliwych, antybiotyków, przeciwdepresyjnych, retinoidów na sześć miesięcy przed dniem zabiegu
  • stosowanie witaminy A i beta-karotenu

Czy zabieg laserowy jest bolesny?

Sam zabieg może być odczuwany jako bolesny. Przed zabiegiem nakładany jest żel znieczulający aby zminimalizować dyskomfort.

Jak należy postępować po zabiegu?

Należy wziąć pod uwagę, że od 3-5 dni skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i może się łuszczyć. Należy stosować silną ochronę przeciwsłoneczną.

Ile sesji laserowych należy wykonać, aby zobaczyć wyniki?

To zależy od celu terapii laserowej. Jeśli są to przebarwienia, efekty można zobaczyć po  jednej do dwóch sesji. Jeśli walczysz ze zmarszczkami lub bliznami po trądziku, to po trzech do pięciu sesji. W przypadku trądziku i zmarszczek zaleca się robienie przerw pomiędzy sesjami ok. czterech tygodni.  Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, a najbardziej spektakularna poprawa następuje po około 2 miesiącach od zabiegu.

Opinie naszych Pacjentów

„Zbliżam się do 40-tki i zdecydowałam, że to dla mnie ostatni moment aby o siebie zadbać i przedłużyć młodość o kilka lat. Poddałam się zabiegowi na drobne zmarszczki na czole. Po kilku zabiegach laserem, widzę zdecydowaną różnicę. Moja twarz odmłodniała, ja czuję się przez to o wiele lepiej i teraz wiem, że raz na jakiś czas, będę poddawać się takim zabiegom i to nie tylko na twarz, ale także na szyję, a z czasem pewnie i na dłonie. Polecam”. Ania, lat 39.

W zależności od rodzaju zmian oraz miejsca zabiegowego – czy jest to twarz, czy twarz, szyja i dekolt, cena zabiegu laserowego ustalana jest podczas konsultacji.

Zobacz cennik

Zapoznaj się z pełną ofertą zabiegów w Opidermic w Józefosławiu: