Jakie właściwości ma osocze bogatopłytkowe?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest obecnie bardzo popularną metodą zwalczania zmarszczek na twarzy. Zabieg tego typu stanowi doskonałą alternatywę dla toksyny botulinowej, który może wpłynąć negatywnie na wygląd skóry. Do wykonania wampirzego liftingu wykorzystuje się specjalny preparat krwiopochodny, który pozytywnie wpływa na procesy regeneracyjne skóry. Warto więc poznać właściwości osocza bogatopłytkowego oraz zalety wykonania zabiegu z jego użyciem.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe jest obecnie często wykorzystywane do tak zwanego wampirzego liftingu. Zabieg ten nie jest operacją chirurgiczną, jednak znacząco wpływa na redukcję zmarszczek na skórze twarzy poprzez zaaplikowanie pod skórę specjalnie przygotowanej substancji krwiopochodnej, dzięki której znacznie można odżywić skórę. Ów materiał pochodzi z krwi osoby korzystającej z zabiegu, co oznacza, że jest to substancja naturalna, która w żaden sposób nie oddziałuje negatywnie na zdrowie. Osocze bogatopłytkowe ma w sobie czynniki wzrostu oraz dużą ilość płytek krwi, dzięki czemu całość procesów regeneracyjnych odbywa się dużo szybciej oraz znacznie efektywniej. Wampirzy lifting wykorzystuje się nie tylko w celu redukcji zmarszczek, ale także pomaga osobom zmagającym się z uszczerbkami stawów oraz ścięgien. Warto nadmienić, że osocze jest doskonałą alternatywą dla popularnej toksyny botulinowej, który u niektórych może wywoływać reakcję uczuleniową.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe nie należy do bardzo skomplikowanych. Jego czas trwania wynosi około godziny, jednak by jego rezultat był pomyślny, musi zostać wykonany przez specjalistę. Do wykonania zabiegu niezbędne jest około 8 ml krwi, gdzie niezwykle ważne jest oddzielenie czerwonych krwinek od osocza, w którym znajdują się płytki krwi. Przygotowane osocze jest wstrzykiwane pod skórę wzdłuż zmarszczek, dzięki czemu są one wypełniane. Zastosowanie osocza umożliwia nie tylko regenerację skóry oraz jej odżywienie, ale zauważyć można również, że jest ona bardziej nawilżona.