Korekcja blizn

Czym są blizny?

Blizny są efektem naturalnego procesu gojenia ran powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych (urazy i rany pooperacyjne), chemicznych skóry, lub po trądziku. Często mogą stać się przyczyną dyskomfortu fizycznego i psychicznego, wskutek ich nieestetycznego wyglądu i długotrwałego braku zanikania.

Jak pozbyć się blizn?

Obecnie za najskuteczniejszą metodę uznaje się korekcję laserową, która wypiera z arsenału zastosowanych metod inne sposoby, do tej pory używane: chirurgiczną i chemiczną. Metody te charakteryzują się dużą inwazyjnością, dlatego wielu Pacjentów rezygnuje z nich na rzecz prostej, szybkiej i efektywnej metody laserowej.

Jakie są rodzaje blizn?

  • blizny potrądzikowe – powstają wskutek nieskutecznego leczenia trądziku niepoprawnymi metodami, np. przez rozdrapywanie czy wyciskanie zmian trądzikowych. Stanowią najczęściej zagłębienia, mogące posiadać przebarwienia w różnych kolorach. Korekcja polega na wyrównaniu zagłębienia i barwy blizny potrądzikowej. Korekcja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania tego typu zmian.

  • blizny pourazowe – powstałe po wypadkach, oparzeniach, skaleczeniach, mogą przybrać formę przerostową, mogą być przesuszone i mogą powstawać na nich pęknięcia – leczenie polegaPrzeciw na spłyceniu tkanek otaczających.

  • blizny pooperacyjne – częste po zabiegach ginekologicznych lub ortopedycznych przybierają najczęściej postać przebarwionych, sinych lub czerwonych plam, które z biegiem czasu nie tracą na zabarwieniu. Ważny jest czas zgłoszenia się do lekarza medycyny estetycznej: im wcześniej, tym większa szansa sukcesu w usuwaniu zmian.

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256