Leczenie blizn

Leczenie blizn to proces długotrwały i warto go rozpocząć jak najszybciej od momentu ich powstania – jednak można to zrobić dopiero po ich całkowitym wygojeniu. W OptiDermic korekcję blizn mającą za zadanie je spłycić i wybielić wykonujemy 3 metodami: chirurgiczną, chemiczną oraz laserową. Laser wykorzystywany w naszej klinice do leczenia blizn znajduje także zastosowanie przy usuwaniu przebarwień.

Blizny to zmiany skórne, które powstają na skutek uszkodzenia skóry. Często są śladem po przebytym trądziku lub operacji. W zależności od umiejscowienia na ciele oraz sposobu jej powstania, blizna może samoczynnie zanikać. Jeśli przez pół roku od powstania blizny nie zmieniła ona barwy ani kształtu, raczej zostanie na skórze już na zawsze. U niektórych pacjentów blizny powodują dyskomfort psychiczny lub dolegliwości bólowe – w takich przypadkach nie warto zwlekać z rozpoczęciem leczenia blizn.

Przed rozpoczęciem leczenia blizn przeprowadzana jest konsultacja, która pozwoli lekarzowi ocenić stan skóry objęty blizną oraz dobranie najskuteczniejszej metody jej korekcji. Lekarz sprawdzi także, czy pod blizną nie rozwinął się bliznowiec. W OptiDermic leczeniu blizn poddają się nie tylko mieszkańcy Józefosławia, będącego siedzibą kliniki, ale także osoby dojeżdżające z okolicznych miejscowości, jak Piaseczno czy Raszyn.

Metody leczenia blizn i ich skuteczność

Najszybsze efekty przynosi laserowe leczenie blizn, które jest nieinwazyjne, a po przeprowadzonym zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Laser frakcyjny przynosi doskonałe rezultaty w leczeniu blizn powstałych po operacjach, oparzeniach oraz przebytym trądziku (wyrównuje także przebarwienia). W naszej klinice wykorzystujemy laser frakcyjny ablacyjny, który charakteryzuje się silniejszym działaniem wiązki lasera.

Leczenie blizn złuszczającymi peelingami medycznymi jest długotrwałe, a skóra po zabiegach jest zaczerwieniona i podrażniona. Płytsze blizny potrądzikowe i pooperacyjne można usunąć zabiegami z wykorzystaniem urządzenia Dermapen.

Chirurgiczne usuwanie blizn stosowane jest w przypadku blizn rozległych, przerostowych i sztywnych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256