Laser frakcyjny

Na czym polega zabieg?

Zabieg opiera się na zjawisku termolizy. Laser generuje impulsy energii o odpowiednio dobranej długości fal elektromegnetycznych, działających na konkretne tkanki i wodę w nich zawartą. Fale elektromagnetyczne podgrzewają wodę zawartą w tkankach i powodują mikroszukodzenia. Wokół mikrouszkodzeń skóra jest silnie pobudzana do regeneracji, produkcji kolagenu i innych substancji przestrzeni międzykomórkowej, nadających skórze elastyczność i jędrność. Ponadto, zastosowanie lasera frakcyjnego wokół zmian typu blizny, przebarwienia i zmarszczki powoduje stymulację skóry do zmiany struktury i likwidacji wymienionych zmian. Regeneracja skóry po zabiegu to właściwy czas regeneracji skóry. Skóra może się złuszczać i być opuchnięta. Regeneracja i uwidocznienie efektów mogą trwać od kilkunastu tygodni do trzech miesięcy. Dopiero po ostatecznym zagojeniu można oceniać efekt zabiegu. Nasz gabinet wykorzystuje laser ablacyjny, o silniejszym działaniu i bardziej widoczny efekt, ze względu na działanie na powierzchowne i głębokie warstwy skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjnym polecamy pacjentom, którzy chcą pozbyć się przebarwień, blizn pooparzeniowych, pooperacyjnych, rozstępów, zmian potrądzikowych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i laktacja
  • niedawne opalanie skóry (na słońcu lub w solarium)
  • choroby przewlekłe dermatologiczne: łuszczyca, bielactwo
  • choroby nowotworowe
  • padaczka
  • cukrzyca
  • rozrusznik serca
  • przyjmowanie leków: przeciwkrzepliwych, antybiotyków, przeciwdepresyjnych, retinoidów na sześć miesięcy przed dniem zabiegu
  • stosowanie witaminy A i beta-karotenu

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym?

Przed zabiegiem skóra jest dezynfekowana i oczyszczana. Następnie lekarz przeprowdza zabieg z użyciem lasera. Zabieg może być bolesny, a ból i dyskomfort mogą utrzymać się jeszcze kilka godzin po zabiegu. Po użyciu lasera na twarz nakładana jest maska łagodząca.

Czy istnieją powikłania po zabiegu?

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest zabiegiem bezpiecznym. Po zabiegu może pojawić się przekrwienie, zaczerwienienie i opuchlizna. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do nadkażenia (szczególnie w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji) lub powstania bliznowców. Jeśli pacjent ma tendencję do powstawania tego typu zmian, należy poinformować o tym lekarza przed zabiegiem.
 

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256