Lwia zmarszczka – przyczyny powstawania i metody leczenia

Lwią zmarszczką określa się pionową bruzdę widoczną pomiędzy brwiami. Powstaje w wyniku zmian mimicznych i jej usunięcie pozytywnie wpływa na odbiór wyrazu naszej twarzy. Jakie zabiegi są w tym przypadku najbardziej skuteczne?

Jakie są przyczyny powstawania lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka powstaje przede wszystkim w efekcie naturalnej ekspresji twarzy. Proces ten nasila się wraz z wiekiem, gdy tkanka w tym miejscu traci swą jędrność oraz elastyczność. Sprzyja temu także genetyka oraz nieprawidłowa pielęgnacja skóry lub wręcz jej całkowity brak.

Jakie są sposoby na usunięcie lwiej zmarszczki?

Na szczęście w niwelowaniu problemu pomaga medycyna estetyczna. Jedną z substancji, która może być pomocna w tej sytuacji jest kwas hialuronowy, który w praktyce jest naturalnym składnikiem. Oznacza to, że jego wstrzyknięcie jest bezpieczne oraz nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Takie zabiegi można przeprowadzać już u osób, które ukończyły 30. rok życia, gdyż w tym wieku bruzda staje się zdecydowanie bardziej widoczna.

Doskonale sprawdza się także botoks, polecany przede wszystkim w przypadku zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy. Efekty są widoczne przez okres od 4 do 6 miesięcy co oznacza, że zabiegi trzeba dodatkowo powtarzać. Sam rezultat nie jest jednak dostrzegalny od razu i pojawia się zazwyczaj dopiero po upływie około tygodnia, przy czym w tym czasie najlepiej unikać spożywania alkoholu i zażywania leków przeciwzapalnych.

Jak pielęgnować twarz?

W przypadku posiadania lwiej zmarszczki trzeba dbać także o codzienną pielęgnacją twarzy. Najlepiej, aby używać specjalnych kremów przeciwzmarszczkowych, zwłaszcza tych zawierających witaminę C oraz retinol. Nie można zapominać też o stosowaniu kremów z filtrem i to o każdej porze roku, nie tylko zimą (latem powinien być to produkt z SPF50).

Jak widać istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z lwią zmarszczką. Zabiegi dedykowane na ten problem wykonujemy również w naszym gabinecie, dlatego też serdecznie zachęcamy do sprawdzenia oferty w tym zakresie.