Mezoterapia skóry głowy


Utrata włosów to problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Łysienie najczęściej  spowodowane jest nieprawidłowym odżywianiem się, zmianami hormonalnymi, słabym krążeniem, ciążą lub stresem. Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który skutecznie zapobiega wypadaniu włosów. Zabiegi mezoterapii polegają na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednimi preparatami, które pobudzają wzrost włosów oraz zapobiegają ich wypadaniu. Jest kilka rodzajów mezoterapii skóry głowy, mezoterapia Dermapen, mezoterapia z podaniem preparatów witaminowych oraz mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

 

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to naturalna terapia przeciw wypadaniu włosów. Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta do probówek, które następnie zostają poddane wirowaniu. Erytrocyty i leukocyty oddzielają się od osocza, które zawiera płytki krwi. Technika ta pozwala na uzyskanie bogatopłytkowego osocza, które stanowi podstawę do wykonania zabiegu mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w skórę głowy pacjenta za pomocą cienkiej igły. Najlepsze efekty mezoterapii daje seria 3 zabiegów co 14-21 dni, a następnie co 4-6 tygodni przez 3-5 miesięcy. Zabieg  jest przeciwwskazany u osób z chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi, jak również u osób ze stanem zapalnym skóry głowy. Zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym nie należy również przeprowadzać u kobiet w ciąży i  karmiących piersią.

Umów się teraz
532-276-256

Mezoterapia skóry głowy preparatami witaminowymi

Mezoterapia skóry głowy preparatami witaminowymi to zabieg, który polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalistycznymi preparatami pobudzającymi wzrost włosów i hamującymi ich wypadanie. Preparat HAIR firmy Coma podawany w klinice medycyny estetycznej OptiDermic pozwala na zaobserwowanie pierwszych efektów już po 2-3 zabiegach. Zaleca się przeprowadzenie 3 sesji w odstępach 14-21 dni, a następnie raz w miesiącu przez kolejne pół roku. Po zabiegu pacjent powinien stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry głowy zalecone przez lekarza. Nie należy także korzystać z solarium oraz sauny. Powinno się ograniczyć spożywanie używek i stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Bezpośrednio po zabiegu skóra głowy może być zaczerwieniona, może pojawić się również obrzęk lub drobne zasinienia. Wszelkie dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest ciążą oraz choroby nowotworowe i stany zapalne skóry głowy.​

Umów się teraz
532-276-256

Mezoterapia skóry głowy urządzeniem DERMAPEN

DERMAPEN to specjalistyczne urządzenie, przy pomocy którego wprowadza się substancje czynne w głąb skóry głowy. Skóra jest automatycznie nakłuwana pulsującymi igłami, nawet 80 tys. nakłuć na minutę, dzięki czemu zabieg jest niezwykle skuteczny. Zabieg trwa ok. 30 min. Skuteczność i efektywność urządzenia DERMAPEN widoczna jest już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Natomiast uzyskanie najlepszych efektów możliwe jest po przeprowadzeniu kilku zabiegów, których liczba dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efekty zabiegu mezoterapii są długotrwałe. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia mezoterapii skóry głowy urządzeniem DERMAPEN jest ciąża oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.


Umów się teraz
532-276-256

 

Leczenie łysienia

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale coraz częściej również kobiet, dla których jest to jeszcze trudniejsze przeżycie. Najważniejsze jest to, aby wdrożyć właściwe leczenie łysienia jak najszybciej, aby osiągnąć widoczne rezultaty w krótkim czasie. Na pewno to schorzenie, a tym bardziej szukanie profesjonalnego wsparcia nie jest powodem do wstydu. Zwłaszcza, że w naszym gabinecie w Józefosławiu na południu Warszawy pracują wykwalifikowani eksperci, którzy posiadają właściwe kwalifikacje oraz doświadczenie. Są na bieżąco z nowościami, które pojawiają się nie tylko na polskim, ale również zagranicznym rynku, oferując rozwiązania, które są skuteczne, a przy tym również często bezbolesne.

 

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Najważniejsze jest to, aby jak najprędzej poznać przyczynę problemu. Zwłaszcza, że ta dolegliwość jest bardzo uciążliwa, często się nasila wraz z wiosną, a ponadto wpływa na poczucie estetyki, co może wiązać się z powstawaniem kompleksów, a także złym samopoczuciem psychicznym. To dlatego tak istotne jest to, aby jak najprędzej udać się do specjalistów, którzy pomogą pozbyć się tego uporczywego problemu.

Na wypadanie włosów może mieć wpływ wiele różnorodnych przyczyn, dlatego ich stwierdzenie nie należy do najłatwiejszych kwestii. Łysienie może być spowodowane m.in. nieodpowiednią dietą, uwarunkowaniami genetycznymi, problemami hormonalnymi czy nadmiernym stresem albo przemęczeniem. Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia, a najlepszym dowodem na to są nasi zadowoleni pacjenci, którzy przyjeżdżają do nas również z Warszawy.

 

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256