Mniej znaczy więcej – trendy w medycynie estetycznej

Naszym nadrzędnym celem, od początku istnienia Optidermic i pracy w zakresie medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej i okuloplastyki jest „przywracanie naturalnego piękna”. 

Cieszymy się więc, że branża podąża w kierunku jak najmniej inwazyjnych zabiegów, przy zachowaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu.

Naturalny i zdrowy wygląd

Dominującym trendem w medycynie estetycznej stały się minimalnie inwazyjne procedury zabiegowe, takie które nie zmieniają wyglądu, tylko zapewniają naturalny wygląd. Podobnie jak w kosmetologii – rezygnuje się z mocnego makijażu, na rzecz delikatnego podkreślenia urody. Najważniejszy jest zdrowy i naturalny wygląd, a nie zmieniona, sztuczna twarz.

Poprawa kondycji skóry

Podobnie jak o kondycję fizyczna całego naszego ciała, musimy także dbać o kondycję naszej skóry – zwłaszcza twarzy, szyi i dekoltu. Wzmacniając ją różnymi preparatami, podawanymi bezpośrednio pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły, osiągamy efekt odmłodzenia.

Proponujemy wszechstronną pielęgnację skóry, poprzez stosowanie odżywczych iniekcji (podskórnych), zwiększających jędrność i blask skóry, takim jak PROPHILO. Ten głęboko działający wzmacniacz skóry wykorzystuje wysokie stężenie kwasu hialuronowego i odżywia skórę pod powierzchnią. Usuwa naturalne oznaki starzenia, takie jak zwiotczenie skóry i zmarszczki. Zapewnia świeży i naturalny, młody wygląd.

PROPHILO zwiększa naturalną produkcję kolagenu w skórze, powodując lepsze nawilżenie, które pomaga ujędrnić skórę i nadaje jej promienny wygląd przez okres do 6 miesięcy.

Kolejnym fantastycznym zabiegiem wzmacniającym skórę w jest mezoterapia. Oprócz dostarczania specjalnie przygotowanego koktajlu witamin, minerałów, hormonów, aminokwasów, przeciwutleniaczy i ekstraktów roślinnych, pomaga stymulować produkcję nowego kolagenu, poprawiając mikrokrążenie i przywraca młody wygląd.

Może być stosowany do rozwiązywania wielu problemów, od pigmentacji, blizn i rozstępów po drobne zmarszczki, a nawet łysienie i wypadanie włosów.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Prophilo – molekuła młodości.

Redukcja efektów starzenia bez skalpela

Dzięki zaawansowanym zabiegom medycyny estetycznej, nie trzeba wykonywać operacji czyli chirurgicznego liftingu, aby uporać się z wieloma oznakami starzenia się jednocześnie. Nasz innowacyjny zabieg niechirurgicznego liftingu twarzy HIFU, rzeźbi i wygładza twarz. HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną. Tworzy w miejscach działania mikrouszkodzenia termiczne. Te z kolei stają się intensywnym sygnałem dla skóry do jej pobudzenia i regeneracji. rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia skóry.

W Optidermic oferujemy gamę zabiegów, które wykorzystują nowe technologie oraz techniki i pomagają osiągnąć te rezultaty.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą: Zabiegi.