Szyja starzeje się najszybciej

W codziennej pielęgnacji, pamiętajmy o szyi i dekolcie. Pielęgnacja i codzienne dbanie o skórę twarzy są dla nas oczywiste, jednak wielu z nas zapomina aby tyle samo uwagi, jeśli nie więcej, poświęcić także swojej szyi. Pielęgnacja zwykle kończy się na granicy żuchwy, przez co zaniedbujemy szyję i dekolt.

Pominięcie pielęgnacji skóry szyi powoduje, że szybciej się starzeje i zdradza nasz wiek.

Proces starzenia się skóry zaczyna się już po 25-tym roku życia. Wynika on z zaburzenia równowagi pomiędzy produkcją włókien kolagenowych, a ich degradacją poprzez enzymy zawarte w skórze właściwej. Skóra na szyi i na dłoniach jest o wiele cieńsza, ma mniejszą warstwę izolacyjną, dlatego też jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych – podkreśla specjalista medycyny estetycznej, specjalista chorób oczu Joanna Wolanin.

Wywiad udzielony w dniu 2.01.2020 roku w Dzień Dobry TVN na temat zabiegów na szyję (1)

Wywiad udzielony w dniu 2.01.2020 roku w Dzień Dobry TVN na temat zabiegów na szyję (2)

W okresie letnim, nakładając filtry przeciwsłoneczne pamiętamy jedynie o twarzy. Zwróćmy jednak uwagę, że promieniowanie UVA działa przez cały rok, także zimą. Najlepiej więc stosować kremy z filtrem na twarz, szyję i dekolt przez cały rok.

Proces starzenia się szyi można spowolnić, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej.

Jak dbać o skórę szyi?

Zacznijmy od pielęgnacji domowej. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25 – tym roku życia, ale tak naprawdę staje się on widoczny dopiero w okolicach 40-tki, kiedy skóra staje się jeszcze bardziej wiotka. To wówczas zauważamy na szyi pierwsze, ale wyraźne zmarszczki. Dlatego jeszcze przed 30-tką należy koniecznie wdrożyć w codzienną pielęgnację czynności poprawiające kondycję szyi, zarówno w domu jak i w gabinecie medycyny estetycznej.

 Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej,  które w znaczący sposób poprawiają kondycję skóry szyi i są to:

  1. MEZOTERAPIA IGŁOWA – zabieg, który polega na wprowadzeniu bezpośrednio pod skórę za pomocą cienkiej igły substancji leczniczych, odżywczych czy regenerujących, np. kwas hialuronowy, koktajle witaminowe, substancje ujędrniające, kolagen.
  2. NICI LIFTINGUJĄCE – zabieg polega na podaniu specjalistycznych nici chirurgicznych za pomocą kaniuli, których zadaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu i włókien kolagenowych, które powodują pogrubienie skóry i w konsekwencji spłycenie zmarszczek.
  3. LASER FRAKCYJNY CO2 – powoduje mikrouszkodzenia skóry, które stymulują produkcję włókien kolagenowych. Jest na tyle skuteczny, że w zależności od indywidualnych właściwości skóry Pacjenta, wystarczy jeden zabieg.

Zabiegi te nie są inwazyjne, aczkolwiek przez niektóre osoby, odczuwane są jako bolesne, dlatego wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, podając krem znieczulający na miejsce zabiegowe. Dla uzyskania najlepszych efektów, zabiegi należy wykonywać w seriach, regularnie.

Zapoznaj się z naszą ofertą.