Usuwanie brodawek wirusowych

Brodawki wirusowe

Brodawki wirusowe są wywołane różnymi typami wirusa HPV. Zakażenie tym wirusem jest powszechne w populacji. Objawia się występowaniem nieestetycznych grudkowatych i zrogowaciałych narośli, które mogą być zakaźne, czyli stanowić ryzyko zakażenia dla osób z otoczenia.

Jakie są rodzaje brodawek?

•brodawki zwykłe – zazwyczaj pojawiają się na skórze głowy, twarzy, kolanach, palcach, łokciach

•brodawki podeszwowe

•brodawki płaskie – zazwyczaj pojawiają się na twarzy i grzbietach rąk

•brodawki mozaikowe – mają mały rozmiar i są liczne, zazwyczaj występują na podeszwach

•brodawki nitkowate – na szyi, wargach, powiekach

•brodawki narządów płciowych

Jak pozbyć się brodawek wirusowych?

Brodawki wirusowe mogą być usunięte poprzez łyżeczkowanie. Brodawki mogą być wcześniej zmiękczane z użyciem maści z kwasem salicylowym. Brodawki mogą być usunięte po jednym zabiegu, czasem jednak potrzebna jest seria zabiegów. Zdarza się, że po usunięciu jednej brodawki, w wyniku mobilizacji układu odpornościowego, pozostałe samoistnie zaczynają zanikać.

Na czym polega zabieg łyżeczkowania?

Lekarz w znieczuleniu miejscowym z użyciem łyżeczki chirurgicznej dokładnie usuwa zmianę. Zabieg nie jest bolesny. Na miejsce po usunięciu zakłada się sterylny opatrunek. Rana i opatrunek wymagają zachowania aseptyczności, higieny i pielęgnacji – zarówno przez lekarza, jak i przez Pacjenta w domu, po wykonaniu zabiegu.

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256