Usuwanie drobnych zmian skórnych

Są nieestetyczne oraz mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Brodawki, prosaki, włókniaki są zmorą wielu osób. Nie ma sensu zwlekać z pozbyciem się ich, ponieważ można to zrobić w sposób nieinwazyjny, ciesząc się wspaniałymi rezultatami w krótkim czasie. Usuwanie drobnych zmian skórnych w naszej klinice przebiega szybko i bezboleśnie.

Warto się zdecydować na ten krok, ponieważ tego typu zmiany nie znikną samoistnie. Z kolei sama terapia jest naprawdę bardzo prosta, a rany zazwyczaj goją się w ciągu kilku dni. W ciągu jednej wizyty można się pozbyć nawet kilkunastu zmian, a więc jest to dobry krok również dla osób zapracowanych, które nie mają wiele czasu i chcą np. usunąć włókniaki.

 

Jakie zmiany można usuwać bez ingerencji chirurgicznej?

Jest szereg zmian, które z powodzeniem można usunąć bez skalpela. Wśród nich znajdują się prosaki. To niewielkie, drobne grudki w białym lub białożółtym odcieniu. Mogą pojawić się w każdym wieku, a najczęściej spotyka się je w okolicy oczu, policzków, nosa czy czoła. Włókniaki to kolejne narośla, które mogą osiągnąć różną wielkość. Najczęściej są miękkie i mogą występować również w grupie pod pachami, piersiami, na powiekach czy w pachwinach.

Z kolei drobne wykwity o gładkiej powierzchni, które występują w sporych skupiskach to najczęściej gruczolaki. Pojawiają się w okolicach powiek, szyi, klatki piersiowej, czoła oraz brzucha.

 

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256