Usuwanie włókniaków

To jedne z najczęściej występujących zmian skórnych. Na szczęście usuwanie włókniaków nie jest skomplikowane i można je przeprowadzić praktycznie bezboleśnie. Polecamy się ich pozbyć jak najszybciej, ponieważ jest to dość poważny problem estetyczny, który przeszkadza zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Jak wyglądają włókniaki? Są to naroślą na skórze, które mają nieregularny kształt, a także różnorodną wielkość. Nie bolą, jednak mogą sprawiać problemy z codziennym funkcjonowaniu. W zależności od tego, gdzie wystąpią, a także jak duże będą, mogą zahaczać o części garderoby, co jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza po naderwaniu włókniaka. Najczęściej występują u osób otyłych, ciężarnych kobiet czy pacjentów z cukrzycą.

 

Czym charakteryzuje się włókniak miękki?

Jest zmiana, która jest miękka, co wskazuje sama nazwa. W dotyku jest on również wiotki. Często zdarza się, że jest połączony ze skórą przy pomocy cienkiego pasemka tkanki. Najczęściej są to dość długie wyrostki, które mogą pojawiać się na powiekach, szyi, pod pachami, a także w pachwinach. Są w szczególności uciążliwe w rejonie piersi, kiedy występują u kobiet. Co ważne, włókniaki miękkie mogą wystąpić tak naprawdę w każdym wieku.