W jaki sposób można usunąć cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to bardzo często źródło kompleksów i złego samopoczucia wielu osób. Sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjnie. Istnieje jednak sposób na przywrócenie właściwego kolorytu skóry wokół oczu. Jest to możliwe, dzięki odpowiednio do potrzeb Pacjenta dobranym zabiegom medycyny estetycznej.

Czym są zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna pomaga naprawić różnego rodzaju problemy z wyglądem skóry twarzy i ciała. Obejmuje ona zabiegi medyczne, które poprawiają zadowolenie pacjenta, ale także przywracają atrakcyjność fizyczną. Opóźniają naturalny proces starzenia się skóry. Pomaga uporać się z różnymi niedoskonałościami natury dermatologicznej, czy też zmniejszyć widoczność śladów po leczeniu chirurgicznym. Bez względu na to, czy wskazaniem do zabiegu będzie utrata jędrności skóry, zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory czy, cellulit odpowiednio dobrane zabiegi pomogą uporać się z nimi.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą usunąć cienie pod oczami?

Chcąc zlikwidować cienie pod oczami, zalecane są takie zabiegi jak mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące. W przypadku mezoterapii poprawa kondycji skóry następuje poprzez dostarczenie w głąb jej warstw substancji odżywczych. Wyróżnia się mezoterapię igłową, bezigłową i mikroigłową. Terapia osoczem bogatopłytkowym — zwana też wampirzym liftingiem, polega na ostrzykiwaniu skóry peptydami stymulującymi rewitalizację skóry pobranymi indywidualnie od pacjenta. Ostatni z zabiegów zalecanych przy podkrążonych oczach to niechirurgiczny lifting twarzy — nićmi aptos. Polega on na nakłuciu skóry twarzy, wprowadzeniu igłą nici z polipropylenu na granicy skóry właściwej i tkanki podskórnej, które za pomocą ząbków, podciągają i napinają skórę przywracając jej zdrowy, wypoczęty wygląd.