Powiększanie ust

Powiększanie ust

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinice medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu pod Piasecznem. Oferujemy modelowanie i powiększanie wąskich ust kwasem hialuronowym, który daje naturalny efekt. W ten sposób można również podnieść opadające kąciki ust, wyrównać asymetrię warg, podkreślić kontur ust lub zwiększyć objętość czerwieni wargowej – co pozwoli na wyrównanie dysproporcji między górną i dolną wargą. Usta powiększone kwasem hialuronowym nie są przerysowane, za to natychmiastowo stają się pełniejsze i lepiej nawilżone. Zmarszczki wokół ust zostają wygładzone, przez co twarz wygląda młodziej. Kwas hialuronowy używany do modelowania ust, wykorzystywany jest także przy zabiegach likwidowania cieni pod oczami.

Efekt powiększonych ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy i jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań. Sesje podtrzymujące wymagają użycia mniejszej dawki kwasu hialuronowego niż początkowa. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – może wystąpić delikatny obrzęk i wrażliwość skóry, jednak ustępują one dość szybko.

Czy każdy może poddać się zabiegowi powiększania ust?

Pomimo, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, zabieg modelowania ust nie zostanie wykonany u kobiet będących w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniami do zabiegu są także choroby autoimmunologiczne, aktywna opryszczka i stany zapalne skóry. U części osób występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy, dlatego zabieg należy wykonywać w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej – gdzie lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad.

Zabiegu powiększania ust nie należy przeprowadzać bezpośrednio przed planowaną ekspozycją na promienie słoneczne lub wizytą w saunie.