Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku – uwolnij się od okularów i soczewek

Jeżeli masz problem z oczami, rozwiązaniem jest laserowa korekta wady wzroku – coraz popularniejsza operacja przywracająca ostrość widzenia. Szybki rozwój technik okulistycznych powoduje, że laserowa operacja oczu jest zabiegiem bardzo bezpiecznym (liczba powikłań to poniżej 1% przypadków), bezbolesnym oraz dającym możliwość niemal natychmiastowego powrotu do normalnego codziennego funkcjonowania.

Laserowa korekcja wzroku to bardzo precyzyjny zabieg, do którego wykorzystywany jest nowoczesny laser excimerowy lub femtosekundowy.

Zabiegi laserem poprzedzone są precyzyjnymi badaniami kwalifikacyjnymi, mającymi ustalić m.in. czy wada wzroku się ustabilizowała i czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

laserowa korekcja wzroku

Odzyskaj wyraźne widzenie

Profesjonalne operacje laserem okulistycznym, które wykonujemy w Optidermic są bezpieczne, szybkie i bezbolesne. Zabiegi trwają 15-20 minut, a w ciągu kilku godzin do kilku dni Pacjenci odzyskują doskonałe widzenie. 

Kiedy zapisać się na zabieg?

Decyzja o przeprowadzeniu laserowej korekcji wzroku zapada dopiero wtedy, kiedy wada jest ustabilizowana. Nie przeprowadza się tego rodzaju zabiegów u osób poniżej 18. roku życia, gdyż do tego czasu oko pozostaje w fazie ciągłego rozwoju, a w okresie dojrzewania wady wzroku mają tendencję do szybkiego i gwałtownego pogłębiania się.

Jeśli w ciągu roku przed laserową korektą wzroku wada postępowała, istnieje ryzyko, że stanie się tak również po zabiegu. Dlatego jeżeli naszym celem jest trwałe wyeliminowanie wady, operacja musi być wykonana na oku z wadą ustabilizowaną. Mamy wtedy większe prawdopodobieństwo, że korekta laserowa wady wzroku będzie trwała i nie zajdzie konieczność ponowienia operacji w przyszłości.

Okulary i soczewki kontaktowe pozwalają korygować wadę wzroku, natomiast laserowa operacja oczu pozwala ją całkowicie wyeliminować.

Najczęściej występujące wady wzroku poddawane laserowej korekcie to krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Należy przy tym pamiętać, że astygmatyzm może współwystępować zarówno z krótko- jak i z dalekowzrocznością i nawet najlepiej dobrane szkła czy soczewki nie będą w stanie zagwarantować pacjentowi komfortowego widzenia, zminimalizują jedynie najbardziej dokuczliwe skutki występowania takiego zespołu wad.

Zapisz się na konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

laserowa korekcja wzroku - badania kwalifikacyjne
laserowa korekcja wzroku - konsultacje

Badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku

Bezwzględnym warunkiem zakwalifikowania się do operacji oczu laserem jest stabilizacja wady. Oznacza to, że na rok przed podjęciem badań kwalifikacyjnych wada powinna utrzymywać się na stałym poziomie. Złamanie tej zasady może skutkować powrotem i pogłębianiem się wady wzroku już po laserowej korekcji oka. Kolejną przesłanką do wykonania zabiegu jest wiek pacjenta. Do 18 roku życia oczy nie powinny być poddawane operacji z uwagi na zachodzące w nich zmiany rozwojowe, choć w uzasadnionych przypadkach wykonuje się zabiegi laserowej korekty wad wzroku u osób, które ukończyły 18. rok życia. W ramach badań kwalifikacyjnych lekarz okulista przeprowadza pogłębiony wywiad z pacjentem, aby zorientować się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu laserowej korekcji wzroku wymienia się:

 • nieustabilizowaną wadę wzroku
 • szybki postęp/rozwój wady w ciągu roku przed planowaną operacją
 • zaćmę
 • jaskrę
 • zespół suchego oka
 • skłonność do zapalnych schorzeń oczu
 • zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy
 • skłonność do tworzenia się bliznowców
 • choroby z autoagresji (autoimmunologiczne)
 • alergię
 • ciążę/okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne i nieustabilizowaną gospodarkę hormonalną

Warto pamiętać, że choć istnieje dolna granica wieku, w którym lekarz podejmie się laserowej korekty wad wzroku, o tyle granica górna nie istnieje.

Jak się przygotować do zabiegu?

 • 14 dni przed zabiegiem nie używaj miękkich soczewek kontaktowych
 • 30 dni przed zabiegiem nie używaj twardych soczewek kontaktowych
 • 24 godziny przed zabiegiem zrezygnuj z makijażu, zadbaj o to by w dniu zabiegu brzegi powiek były czyste
 • jeśli stosujesz doustne środki antykoncepcyjne, nie odstawiaj ich w okresie 3 miesięcy przed i po zabiegu, w zależności od zabiegu zaplanuj przerwę w pracy ; w czasie zabiegu musisz być w pełni zdrowia, dlatego jeśli zachorujesz, masz opryszczkę lub menstruację, skontaktuj się z nami, by ustalić nowy termin, nie możesz być w ciąży lub w trakcie karmienia.

Po zabiegu

 • Odczuwalny dyskomfort, większa wrażliwość na światło, łzawienie, uczucie ciała obcego czy piasku pod powiekami to dolegliwości związane z gojeniem się oka.
 • Początkowo Twoje widzenie może być zamglone, stopniowo ostrość widzenia będzie się poprawiała. Mogą pojawić się również wahania ostrości widzenia.
 • Zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, nie pij alkoholu lub napojów z kofeiną, ani napojów energetycznych.
 • Wszystko potrwa około 2-3 godzin (czas zabiegu i odpoczynku przed i po) zaplanuj transport do domu – samodzielnie nie możesz prowadzić, zapewnij osobę towarzyszącą.

Kilka wskazówek, które pomogą Ci przejść przez okres rekonwalescencji:

 1. Jeśli będziesz odczuwać pobolewanie oka, możesz wziąć tabletkę przeciwbólową
 2. Odpoczywaj tak dużo, jak to możliwe – im więcej, tym lepiej
 3. Zakrapiaj do oka wyłącznie te krople, które zalecił Ci lekarz – postępuj zgodnie z zaleceniami
 4. Noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV
 5. W czasie kąpieli czy prysznica staraj się zamykać oczy – nie pozwól by do operowanego oka dostała się woda z szamponem
 6. Przez 6 tygodni od czasu zabiegu nie opalaj się i nie korzystaj z solarium (promienie UV zakłócają proces gojenia się oka)
 7. Przez 4 tygodnie od zabiegu nie planuj egzotycznych podróży
 8. Przez 2-4 tygodnie od zabiegu zrezygnuj z makijażu
 9. Twój wzrok będzie się stabilizował przez 1-3 miesięcy

Masz więcej pytań? Chętnie odpowiemy.

T: +48 532 276 256
E-mail: optidermic@gmail.com

Opinie Pacjentów

Od wielu lat męczyłem się z dużą wadą wzroku. Laserowa korekcja wzroku uwolniła mnie od uciążliwych okularów. Wpływnęło to bardzo na polepszenie mojej samooceny. Czuje się dużo lepiej i widzę dużo lepiej  – Patryk, lat 55

Cena laserowej korekcji wzroku – zapoznaj się z naszym cennikiem 

Zapraszamy na zabiegi laserowej korekcji wzroku w Klinice Optidermic w Józefosławiu.