Medycyna estetyczna

Pacjenci nie tylko chcą być zdrowi, ale także minimalizować skutki starzenia się i cieszyć się pełnią życia. Trend ten wyjaśnia obecny sukces medycyny estetycznej na całym świecie.

Medycyna estetyczna to bardzo dynamiczna i szybko rozwijająca się dyscyplina. Praktycznie z miesiąca na miesiąc zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Budzi coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Pacjenci wymagają teraz szybkich, nieinwazyjnych procedur zapobiegających procesom starzenia się, bez wyłączenia ich z codziennych aktywności  o bardzo niskim ryzyku powikłań.

Igła coraz częściej zastępuje skalpel

Ogólnie mówiąc, medycyna estetyczna specjalizuje się w poprawie wyglądu. Obejmuje wszystkie zabiegi medyczne, które mają na celu poprawę wyglądu i zadowolenia pacjenta, przy użyciu nieinwazyjnych i małoinwazyjnych zabiegów.

Ma różnorodne zastosowania w stanach dermatologicznych i chirurgicznych. Zajmuje się takimi problemami jak utrata jędrności skóry, zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory i naczynka. Medycyna estetyczna odgrywa również rolę w leczeniu nadmiaru tłuszczu i cellulitu. Zabiegi medycyny estetycznej mogą znacząco poprawić jakość życia, samopoczucie i wzmocnić poczucie własnej wartości.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej dają rewelacyjne efekty odmłodzenia

W Optidermic wykonujemy zestaw zabiegów, dzięki którym eliminujemy niedoskonałości i mankamenty urody za pomocą nowoczesnych technik. Wachlarz naszych zabiegów poprawiających urodę jest szeroki.

 • Zmarszczki statyczne i dynamiczne – toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, zabiegi bankietowe
 • Powiększanie ust – kwas hialuronowy
 • Wiotkość skóry twarzy i szyi
 • Przebarwienia (peelingi medyczne, peeling węglowy
 • Rozstępy i blizny
 • Drobne zmiany skórne
 • Cienie pod oczami (mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące)
 • Nadpotliwość (toksyna botulinowa)
 • Bruksizm (toksyna botulinowa)
 • Opadające powieki (blefaroplastyka chirurgiczna)
 • Terapia łysienia androgynowego i plackowatego, wypadanie włosów (mezoterapia, mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym)
 • Poprawa owalu i regularnego kształtu twarzy- wolumetria.
 • Leczenie nieestetycznych żylaków lub pajączków – skleroterapia.
 • Frakcyjne mikronakłówanie, zabiegi anti-aging, regeneracyjne, rozjaśniające i lecznicze – dermapen.
 • Pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała –  lipoliza iniekcyjna.

W naszej klinice stosujemy techniki nieoperacyjne tj. iniekcji (wstrzykiwania), elektrokoagulacja oraz operacyjne (chirurgiczne).

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, po dokonaniu wnikliwej konsultacji oraz indywidualnego dopasowanie zabiegu do potrzeb Pacjenta.

Indywidualne podejście do pacjentów

W naszej klinice dbamy przede wszystkim o satysfakcję klientów. To dlatego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Dopasowujemy je do urody, stanu skóry i ciała, a przede wszystkim oczekiwanego efektu. Zawsze stawiamy na konsultacje z naszymi lekarzami. Jest to bardzo ważne, aby konkretny zabieg został właściwie dobrany, a pod uwagę należy wziąć również takie kwestie jak przebyte choroby, wcześniej wykonywane zabiegi czy obecnie przyjmowane leki. To dzięki temu pacjenci z Warszawy oraz okolicy zyskują pewność, że zaproponowana przez nas terapia jest skuteczna.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Realizując zabiegi w naszej klinice korzystamy z nowoczesnego sprzętu, a także używamy jedynie najlepszym i w pełni bezpiecznych produktów. Jest to gwarancja bezpieczeństwa pacjentów, zwłaszcza, że zabiegi są realizowane przez lekarzy z bogatym doświadczeniem oraz nieustannie poszerzaną wiedzą.

Zdrowie pacjentów jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, dlatego kwalifikujemy pacjentów do konkretnego zabiegi po uprzedniej konsultacji, zgłębieniu problemu i uzgodnieniu spodziewanych rezultatów. To pozwala nam uzyskać najlepsze efekty, a przy tym zadbać również o dobre samopoczucie osób, odwiedzających naszą klinikę.

Konsultacje i zabiegi w zakresie medycyny estetycznej przeprowadzają:

Joanna Wolanin, Specjalista w dziedzinie okulistyki (specjalista chorób oczu), Specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej
Marta Sołtysiak, Specjalista Dermatologii, Specjalista Medycyny Estetycznej
joanna-wolanin2
marta-soltysiak2

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów medycyny estetycznej: Zobacz cennik zabiegów