Lifting skóry

Bezinwazyjny lifting twarzy

Nowoczesna technologia dla wymagających.  Wykorzystuje najnowszą, sprawdzoną i skuteczną, technologię II generacji HIFU (High Intensive Focused Ultrasound) – wysoko skoncentrowanej wiązki energii ultradźwiękowej.

 

Co to jest HIFU i jak działa?

HIFU to technologia, która doskonale się sprawdza w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy. Nazwa to skrót od angielskiego high intensity focused ultrasound, co znaczy skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Sama technologia jest znana od dawna, już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów, m.in. raka prostaty. W medycynie estetycznej wykorzystywana jest od kilku lat i jej popularność nabiera tempa.

 

Mikrouszkodzenia termiczne są intensywnym sygnałem dla skóry do jej pobudzenia i regeneracji

HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną. O ile jednak w USG fala określonej częstotliwości działa jak radar, odbijając się od różnych struktur, a potem wracając, rysuje obraz na ekranie, w HIFU jej zadanie jest zupełnie inne: jej wiązka skupia się na określonej głębokości tkanki, działając termicznie i punktowo, tworząc w miejscach działania mikrouszkodzenia termiczne. Te z kolei stają się intensywnym sygnałem dla skóry do jej pobudzenia i regeneracji.

Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba poczekać od kilku miesięcy do pół roku.

Efekt utrzymuje się nawet 1,5 roku

HIFU – wysoko skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana jest do głębokich warstw skóry i wprawiając komórki w drgania doprowadza do ich rozgrzania do temperatury 60-70oC co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych trwa od 3 do 6 miesięcy. Efekt jaki możemy osiągnąć to lifting skóry, napięcie i zagęszczenie, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu oraz efekt podniesienia linii brwi. W większości przypadków potrzebny jest tylko jeden zabieg. Efekt utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Korzyści:

  • Dobrze przebadana technologia.
  • Efekt liftingu, napięcia i zagęszczenia skóry, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu, podniesienie linii brwi w większości przypadków już po jednym zabiegu.
  • Głębokie warstwy skóry są ogrzewane do temp. 60-70° C, co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu.
  • Efekt zabiegu utrzymujący się nawet do 18 miesięcy.
  • Bezinwazyjny zabieg, bez okresu rekonwalescencji.
  • Zabieg precyzyjny- działa na określonym poziomie nie uszkadzając okolicznych tkanek.
  • Brak konieczności zastosowania znieczule

Zastosowanie

HIFU Medika jest przeznaczone do niechirurgicznego liftingu i poprawy kondycji i gęstości skóry w obrębie twarzy.

 

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256