Stymulatory tkankowe – odmłodzenie skóry

stymulatory tkankoweCelem stymulatorów tkankowych jest odbudowa starzejącej się skóry. W tym celu stymuluje się fibroblasty do produkcji białek odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry czyli kolagen i elastyna. Jest to proces w pełni fizjologiczny, ale wymagający więcej czasu na osiągnięcie zadowalających i widocznych rezultatów. Po zabiegu skóra twarzy odzyskuje promienny, młody wygląd, a zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne.

Stymulator tkankowy jest to preparat, który silnie stymuluje naszą skórę, dzięki czemu poradzi sobie z wieloma problemami takimi jak  zmarszczki, blizny, suchość i wiotkość skóry. Jest to także naturalny antyoksydant, co oznacza, że pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przyspieszanie procesów starzenia się skóry.

 

Istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry, jego potrzeb i oczekiwań.

Jest to zabieg dla osób które nie chcą efektu wypełnienia, ale delikatnej stymulacji skóry

Jak wygląda zabieg stymulatorami tkankowymi?

Jak często stosować stymulatory tkankowe?

Seria zabiegów stymulatorami tkankowymi zależy od stanu i kondycji skóry. Zazwyczaj są to 2-4 zabiegi co ok. 2-4 tygodni. Pierwsze efekty są widoczne po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia zabiegu. Efekt całkowitej serii zabiegów utrzymuje się przez ok. 12-16 miesięcy. Po upływie tego czasu można wykonywać 1 zabieg na kwartał celem podtrzymania efektów.

Komu zaleca się stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe polecane są osobom, u których widoczne są oznaki starzenia się skóry, np. widoczne zmarszczki, utrata jędrności, kurze łapki. Zabieg zaleca się także w przypadku suchej, poszarzałej skóry, zaburzonego owalu twarzy lub widocznej bruzdy nosowo-wargowej. Pomaga on także radzić sobie z takimi problemami jak przebarwienia skóry i cienie pod oczami. Stymulatory tkankowe wykorzystuje się także profilaktycznie, celem opóźnienia procesu starzenia się skóry.

Komu zaleca się stymulatory tkankowe?

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

Stosowane w zabiegach substancje są całkowicie bezpieczne i nie powodują powikłań. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i obrzęk, ale szybko znikną (maksymalnie 72 h).

Jakie są efekty po zastosowaniu stymulatorów tkankowych?

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych działa przeciwstarzeniowo, poprawiając gęstość i jędrność skóry. W zależności od potrzeb, preparat do zabiegu jest dobierany indywidualnie.

Stymulatory tkankowe pod oczy

Skóra w okolicach oczu jest najcieńsza w całym organizmie (grubość do 0,5 mm), zawiera niewielką ilość wody oraz nie posiada gruczołów potowych. Z tego powodu jest ona szczególnie narażona na procesy starzeniowe skóry. Szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz cienie, a skóra traci jędrność. Zastosowanie stymulatorów tkankowych w okolicach oczu pozwala zniwelować te problemy, odpowiednio nawilżając i ujędrniając skórę. Pozwala to zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz cieni pod oczami.

Stymulatory tkankowe na blizny

Stymulatory tkankowe mogą być także wykorzystane do usuwania blizn. Substancje użyte w zabiegu przyśpieszają procesy odbudowy i regeneracji skóry, dzięki czemu blizny szybciej bledną i łagodnieją. Zabiegi przywracają skórze piękny wygląd, oraz wygładzają zmarszczki oraz redukują blizny.

Przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych

W przypadku stymulatorów tkankowych występują przeciwwskazania do stosowania:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • skłonność do tworzenia blizn przerostowych,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia,
  • aktywna opryszczka,
  • stany zapalne skóry – wirusowe, grzybicze lub bakteryjne,
  • zmiany skórne w miejscu poddanego zabiegowi,
  • zakażenie wirusem HIV, WZW,
  • immunoterapia,
  • alergia na któryś składnik preparatu,
  • wiek poniżej 18 lat.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z wykorzystaniem symulatorów tkankowych:

  • nie powinno korzystać się z solarium, basenów, sauny, kąpieli słonecznych i innych podobnychzabiegów przez minimum 7 dni,
  • nie należy nakładać makijażu przez 12 godzin od zabiegu,
  • zaleca się stosowanie na poddany zabiegowi obszar kremów z filtrem SPF,
  • nie należy spożywać alkoholu przez minimum 24 godziny od zabiegu,
  • przez co najmniej 14 dni należy stosować kosmetyki nawilżające i łagodzące,
  • nie należy stosować na miejsce zabiegu silnych i drażniących kosmetyków,
  • należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i pić co najmniej 2 litry wody dziennie.
Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej OptiDermic w Józefosławiu, położonym w sąsiedztwie Piaseczna, Raszyna, Góry Kalwarii i Konstancina.
Zadzwoń i umów się na wizytę +48 532 276 256