Strona główna » Stymulatory tkankowe – odmłodzenie skóry
Celem stymulatorów tkankowych jest odbudowa starzejącej się skóry. W tym celu stymuluje się fibroblasty do produkcji białek odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry czyli kolagen i elastyna. Jest to proces w pełni fizjologiczny, ale wymagający więcej czasu na osiągnięcie zadowalających i widocznych rezultatów. Po zabiegu skóra twarzy odzyskuje promienny, młody wygląd, a zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne.
Stymulator tkankowy jest to preparat, który silnie stymuluje naszą skórę, dzięki czemu poradzi sobie z wieloma problemami takimi jak zmarszczki, blizny, suchość i wiotkość skóry. Jest to także naturalny antyoksydant, co oznacza, że pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przyspieszanie procesów starzenia się skóry.
Istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry, jego potrzeb i oczekiwań.
Jest to zabieg dla osób które nie chcą efektu wypełnienia, ale delikatnej stymulacji skóry
…
Seria zabiegów stymulatorami tkankowymi zależy od stanu i kondycji skóry. Zazwyczaj są to 2-4 zabiegi co ok. 2-4 tygodni. Pierwsze efekty są widoczne po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia zabiegu. Efekt całkowitej serii zabiegów utrzymuje się przez ok. 12-16 miesięcy. Po upływie tego czasu można wykonywać 1 zabieg na kwartał celem podtrzymania efektów.
Stymulatory tkankowe polecane są osobom, u których widoczne są oznaki starzenia się skóry, np. widoczne zmarszczki, utrata jędrności, kurze łapki. Zabieg zaleca się także w przypadku suchej, poszarzałej skóry, zaburzonego owalu twarzy lub widocznej bruzdy nosowo-wargowej. Pomaga on także radzić sobie z takimi problemami jak przebarwienia skóry i cienie pod oczami. Stymulatory tkankowe wykorzystuje się także profilaktycznie, celem opóźnienia procesu starzenia się skóry.
Stosowane w zabiegach substancje są całkowicie bezpieczne i nie powodują powikłań. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i obrzęk, ale szybko znikną (maksymalnie 72 h).
Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych działa przeciwstarzeniowo, poprawiając gęstość i jędrność skóry. W zależności od potrzeb, preparat do zabiegu jest dobierany indywidualnie.
Skóra w okolicach oczu jest najcieńsza w całym organizmie (grubość do 0,5 mm), zawiera niewielką ilość wody oraz nie posiada gruczołów potowych. Z tego powodu jest ona szczególnie narażona na procesy starzeniowe skóry. Szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz cienie, a skóra traci jędrność. Zastosowanie stymulatorów tkankowych w okolicach oczu pozwala zniwelować te problemy, odpowiednio nawilżając i ujędrniając skórę. Pozwala to zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz cieni pod oczami.
Stymulatory tkankowe mogą być także wykorzystane do usuwania blizn. Substancje użyte w zabiegu przyśpieszają procesy odbudowy i regeneracji skóry, dzięki czemu blizny szybciej bledną i łagodnieją. Zabiegi przywracają skórze piękny wygląd, oraz wygładzają zmarszczki oraz redukują blizny.
W przypadku stymulatorów tkankowych występują przeciwwskazania do stosowania:
Po zabiegu z wykorzystaniem symulatorów tkankowych: