Metody usuwania zmarszczek. Które z nich są najskuteczniejsze?

Wraz z upływem czasu starzejemy się. Produkcja kolagenu znacznie się zmniejsza, maleje gęstość i elastyczność skóry. W rezultacie czego pojawiają się nieestetyczne bruzdy i zmarszczki. Próbujemy je zniwelować, stosując kremy pielęgnacyjne oraz peelingi. Niestety często to nie wystarczy. Na szczęście istnieją profesjonalne zabiegi, które skutecznie redukują zmarszczki. Przeczytajcie nasz wpis, aby dowiedzieć się, które z nich są najskuteczniejsze? Zapraszamy do lektury.

Skuteczne usuwanie zmarszczek bez skalpela

Spośród zabiegów redukujących zmarszczki wybraliśmy te najbezpieczniejsze, najbardziej innowacyjne i małoinwazyjne: HIFU, Lifting Plasma Touch i Dermapen. Decyzję, która z metod będzie najodpowiedniejsza dla konkretnej osoby, należy skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej.

HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy

Jeśli zależy Ci na odmłodzeniu skóry na dekolcie, skutecznej redukcji zmarszczek palacza i zmarszczek mimicznych wokół oczu oraz wyregulowaniu rysów twarzy poprzez:

  • redukcję podwójnego podbródka,
  • podniesienie policzków,
  • uwydatnienie linii żuchwy,
  • podniesienie brwi i otwarcie oka,

warto rozważyć wykonanie liftingu High Intensity Focused Ultrasound (HIFU). Ten profesjonalny lifting twarzy polega na oddziaływaniu na głębokie warstwy skóry za pomocą wysoko skoncentrowanej wiązki fal ultradźwiękowych, na skutek czego dochodzi do wprawienia poszczególnych komórek w drgania. Następuje rozgrzania komórek do temperatury 60-70⁰C, a w konsekwencji do obkurczenia tkanek i skutecznej przebudowy struktur kolagenu. Stopniowo – od 3 do 6 miesięcy – dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych, a w efekcie do zagęszczenia skóry i jej napięcia.

Tą metodą można również zredukować zmarszczki na czole i szyi. Jest skuteczna i bezinwazyjna. Pierwsze rezultaty są widoczne od razu i utrzymują się do 18 miesięcy od wykonania zabiegu.

Lifting Plasma Touch

Lifting Plasma Touch to bezinwazyjne obkurczenie wiotkiej skóry wokół powiek, ust, przy uszach, na szyi za pomocą mikrowiązki plazmy. Po znieczuleniu miejscowym urządzenie powoduje kontrolowane uszkodzenia naskórka w kilkudziesięciu miejscach, w odległości około 1 mm – bez uszkodzenia skóry właściwej. Następuje natychmiastowe obkurczenie skóry, stopniowo robi się coraz bardziej napięta i gładka. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2 do 4 lat.

Dermapen – frakcyjne mikronakłuwanie

Dermapen jest urządzeniem posiadającym funkcję automatycznego nakłuwania skóry i wprowadzania substancji czynnych w jej głębokie warstwy. W tym zabiegu skóra pacjenta jest nakłuwana przy pomocy pulsujących igieł. Metoda jest bardziej skuteczna i komfortowa niż klasyczna mezoterapia. Dermapen jest metodą uznawaną na całym świecie. Powoduje stymulację produkcji kolagenu i elastyny, stymuluje fibroblasty, a dzięki poprawie gęstości i elastyczności skóry, następuje wygładzenie zmarszczek. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Powyższe zabiegi wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej OptiDermic. Zapraszamy.